| Главная | Бизнес |
НОВОЕ.. РАДИО Овидиополь-ИНФОРМ (тестовый режим (winamp))
/

Навигация
архив
гороскоп
Вход
Работа
обратная связь
Овидиополь
Объявления
поиск
сообщения
форум


/

Рассылка
Ваш E-mail:

Тип подписки:

Формат подписки:/

Мудрость
Нет содержания для данного блока.


/

Реклама
Логин

Пароль

Регистрация


/

/
Социальная защита населения: Нам 7 років!
Опубликовано 01/04/2008 от admin
Информслужба

До дня 7-ї річниці заснування Українського Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань кореспондент «Овідіополь-ІНФОРМ» взяв інтерв’ю у провідного спеціаліста відділення Фонду в Овідіопольському районі Нижегородової Олени Володимирівни.


- Олено Володимирівно, розкажіть, будь ласка, з якої метою створено Фонд?

- Український  Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  створений у квітні 2001 року. Мета Фонду – охорона життя та здоров’я  громадян у процесі трудової діяльності.

Овідіополь
Нижегородова О.В., провідний спеціаліст

Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” одним з основних принципів страхування є своєчасне та повне відшкодування збитків, заподіяних працівникові внаслідок ушкодження здоров’я або в разі його смерті.

До набрання чинності вищевикладеного Закону постраждалими на виробництві опікувались підприємства, організації та  установи.  Але у кінці 90-х років більшість підприємств в Україні збанкрутилось, позакривалось, і покалічені люди опинились «сам на сам» зі своєю бідою- без ніякої матеріальної підтримки. Саме систематичні невиплати,  недотримання прав потерпілих призводили до великого невдоволення з боку потерпілих та їх родичів. Це явище не відповідало нормам європейських стандартів, до яких Україна рухається, тому Держава створила  наш Фонд.

Овідіополь
Ужегов М.В., начальник відділення

- Держава фінансує Фонд?

- Фонд працює за рахунок внесків роботодавців. Працівники не несуть ніяких витрат на страхування від нещасного випадку. Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства проводиться Фондом відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій, що затверджується Кабінетом Міністрів України. До речі, середній тариф по району складає лише один відсоток від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників. В нас солідарна система, тобто усе, що ми зібрали у районі, надсилається до м. Києва у бюджет Фонду, а  звідти нас фінансують згідно наданої нами заявки на кошти.

Овідіополь
Цибульська Н.О., головний бухгалтер

-  Які соціальні послуги та види виплат проводить Фонд в разі нещасного випадку на виробництві ?

-  У разі настання  страхового випадку Фонд зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі відшкодувати збитки, заподіяні працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, виплачуючи йому або  тим особам, які перебували на його утриманні, а саме:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) страхову виплату потерпілому під час його професійної реабілітації;
3) одноразову  допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
4) щомісяця грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
5) відшкодування Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
6) щомісячну страхову виплату особам, що мають право на неї в разі смерті потерпілого;
7) витрати на медичну та соціальну допомогу;
8) витрати на поховання потерпілого.

Овідіополь
Младьонов О.В., страховий експерт

-   Скільки у вас постраждалих на обліку?

-  Понад 100 осіб.

- Які  соціальні послуги ви  надаєте?

-   Інвалідам 1 групи ми надаємо санаторно-курортне лікування щорічно, інвалідам 2 групи- раз в два роки, 3 групи- один раз на три роки:
-  сплачуємо компенсацію за вартість бензину, якщо інвалід отримав автомобіль за рахунок Фонду;
-  сплачуємо за постійний сторонній догляд та побутове обслуговування інвалідів 1 групи;
- безкоштовно проводимо протезування, лікування та інші послуги, якщо вони призначені медико-соціальною експертною комісією.

Овідіополь
Матвієнко Н.Г., головний спеціаліст
по реєстрації та збору страхових внесків

- Трапляються нещасні випадки на виробництві зі смертельними наслідками, залишаються діти. Як тоді ?

-  Згідно нашого законодавства, Фонд щомісячно сплачує страхові виплати особам, що мають право на них в разі смерті потерпілого. Більшість – це діти, які  перебували на утриманні померлого. Вони одержують страхові виплати до 18 років, а якщо є учнями, студентами денної форми навчання  у вищому закладі, - до 23 років.

-   І на останнє: страхові виплати залишаються без змін чи змінюються ?
– Ми щорічно станом на 1 березня перераховуємо виплати у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Це може бути від 12 до 25 % збільшення щомісячних виплат. Також перерахування щомісячних страхових виплат провадиться у разі зміни ступеня втрати професійної працездатності, зміни складу сім’ї померлого, підвищення розміру мінімальної заробітної плати для медико- соціальних виплат.

- Олено Володимирівно, дякую Вам за співбесіду та бажаю вашому колективу успіхів у роботі по соціальному захисту тих  людей, кому це потрібно.

"Овідіополь-ІНФОРМ"
/

/
Связные ссылки
· Больше про Информслужба
· Новость от admin


Самая читаемая статья: Информслужба:
Стартовал традиционный конкурс/

опции

 Напечатать текущую страницу  Напечатать текущую страницу

 Отправить статью другу  Отправить статью другу/

Связанные темы

Информслужба

       


Информация представленная на сайте является интеллектуальной собственностью ПО "АИСТ" и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе, которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,запрещается без предварительного письменного согласия со стороны ПО «АИСТ».
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на "Официальный информационный портал овидиопольского района"
Открытие страницы: 0.044 секунды