| Главная | Бизнес |
НОВОЕ.. РАДИО Овидиополь-ИНФОРМ (тестовый режим (winamp))
/

Навигация
архив
гороскоп
Вход
Работа
обратная связь
Овидиополь
Объявления
поиск
сообщения
форум


/

Рассылка
Ваш E-mail:

Тип подписки:

Формат подписки:/

Мудрость
Нет содержания для данного блока.


/

Реклама
Логин

Пароль

Регистрация


/

/
Жилищно-коммунальное хозяйство: Овидиополь : Яким бути ЖКГ?
Опубликовано 15/03/2007 от Bless
Овидиопольская районная государственная администрация

Овидиополь : Сьогодні одною з найболючіших проблем є питання якості житлово - комунальних послуг та тарифів на них. Дебати з приводу житлово-комунального господарства не вщухають в найвищих ешелонах влади вже понад півроку, але кардинальних рішень поки що не напрацьовано. З огляду на тривалу ситуацію, що склалася в цій галузі, місцева влада в різних регіонах намагається взяти під свій контроль проблеми з житлово-комунальним господарством.

Так, 14 березня в приміщенні райдержадміністрації відбулося обговорення проблеми реформування житлово-комунального господарства району за участю голови райдержадміністрації Н.А. Чегодар та її заступників, голови районної ради В.В. Левчука і його заступника, голови постійної комісії районної ради з питань майнових відносин, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства, будівництва А.М. Козира, селищних голів Авангарду, Таїрового, Овідіополя, Великодолинського, Прилиманського та Кароліно - Бугазького сільських голів, керівників ряду житлово-комунальних підприємств району.

Засідання розпочала Н.А. Чегодар, яка визначила коло питань, що потребують ретельного обговорення і опрацювання: «Існує Програма реформування ЖКГ району до 2010 року, але складалася вона ще в 2003 році, тому з огляду на зміни, які відбулися за цей час, вона вже не відповідає вимогам сьогодення. Хотілося б почути конкретні пропозиції з покращення ситуації в житлово-комунальному господарстві».

Начальник управління розвитку інфраструктури та інвестицій райдержадміністрації О.Я. Курилов запропонував нові підходи в організації діяльності житлово-комунальних підприємств. Зокрема, запровадити для початку пілотний проект, в основу якого покласти приватну ініціативу, тобто створення об’єкту підприємницької діяльності. «Коли за справу візьметься приватна особа, доходи я кого будуть залежати від ефективності роботи його підприємства, то сформується інше відношення до роботи. На основі приватного підприємництва побудована вся система житлово-комунального господарства в західних країнах. І жодне з них не є збитковим,» - наголосив О.Я. Курилов.

В розмову вступив керівник комунального підприємства «Кароліно - Бугаз» В.В.Григорян. Він зауважив, що 95 відсотків проблем з оплатою за житлово-комунальні витрати виникає саме по причині людського фактору. «В країні немає законодавчо виписаних санкцій проти осіб, що не сплачують за отримані житлово-комунальні послуги. Тому в першу чергу потрібно збільшити повноваження комунальних підприємств, і наділити їх правом покарання злісних неплатників». Цю думку підхопив заступник голови районної ради А.І. Ситніков, який навів приклад Польщі, де боржнику виписується штраф, і в разі його невиплати, представники влади мають право забрати в господаря будь-яку побутову річ, приблизну по вартості за борг. «Адже нікому не прийде в голову прийти в магазин і не заплатити за придбані товари, або зробити зачіску безплатно. Чому ж за комунальні послуги можна не платити? Це ж такий самий товар. Ось над цими питаннями і треба працювати з населенням», - підкреслив Анатолій Іванович.

Своїм досвідом в боротьбі з неплатниками поділився Великодолинський селищний голова О.Л. Базелян. В 2002 році в їхньому селищі виникла ситуація з заборгованістю за спожиту воду. Тоді селищною радою було прийняте рішення відключити квартири неплатників від водопостачання, і перейти на індивідуальну подачу води. Таке непопулярна, але досить ефективна міра, дала свої позитивні результати: в короткі терміни заборгованість за водопостачання було погашене.

Авангардівський селищний голова В.П. Спрейс підкреслив, що для результативної роботи комунального підприємства необхідні великі кошти. Для підтримки Авангардівського комунального підприємства селищна рада щорічно виділяє півмільйона гривень, але й цього замало. «Потрібні зміни в законодавстві, особливо в оподаткуванні таких підприємств», - підсумував В.П. Спрейс.

Впродовж розмови свої думки з приводу вирішення проблеми висловили Таїровський селищний голова Д.П. Венгер, Прилиманський сільський голова В.П. Ропотан, депутат районної ради А.М. Козир, перший заступник голови РДА В.В. Шершенецький.

Шляхи реформування житлово-комунального господарства в районі запропонував голова районної ради В.В. Левчук. Він підтримав думку про створення приватних підприємств, які б відповідали кожний за окрему ділянку роботи: за водопостачання, за вивіз сміття та інше. Також більше спиратися на кошти з місцевих податків і зборів, які можна направляти на придбання сміттєзбиральної техніки. І, звичайно, шукати більш дієві підходи до боржників за комунальні послуги.

Підсумовуючи результати засідання голова райдержадміністрації Н.А.Чегодар виділила два напрямки у вирішенні питання реформування житлово-комунального господарства. По-перше, підготувати звернення до Кабінету Міністрів з пропозиціями змін в законодавчій базі, по-друге, відпрацювати механізм створення приватних комунальних підприємств. З боку виконавчої влади Н.А. Чегодар запевнила, що в Програму соціально - економічного розвитку району на 2007 рік закладені кошти на покращення матеріально-технічної бази комунальних підприємств. Залишається тільки добросовісно працювати на благо громади, а жителям вчасно сплачувати за використані комунальні послуги.

Відділ інформації
/

/
Связные ссылки
· Больше про Овидиопольская районная государственная администрация
· Новость от Bless


Самая читаемая статья: Овидиопольская районная государственная администрация:
Инвестиционный портрет Овидиопольского района/

опции

 Напечатать текущую страницу  Напечатать текущую страницу

 Отправить статью другу  Отправить статью другу/

       


Информация представленная на сайте является интеллектуальной собственностью ПО "АИСТ" и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе, которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,запрещается без предварительного письменного согласия со стороны ПО «АИСТ».
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на "Официальный информационный портал овидиопольского района"
Открытие страницы: 0.048 секунды