| Главная | Бизнес |
НОВОЕ.. РАДИО Овидиополь-ИНФОРМ (тестовый режим (winamp))
/

Навигация
архив
гороскоп
Вход
Работа
обратная связь
Овидиополь
Объявления
поиск
сообщения
форум


/

Рассылка
Ваш E-mail:

Тип подписки:

Формат подписки:/

Мудрость
Нет содержания для данного блока.


/

Реклама
Логин

Пароль

Регистрация


/

/
Здравоохранение: Овидиополь : Про додаткові можливості у сфері охорони здоров’я
Опубликовано 16/03/2007 от Bless
Овидиопольская районная государственная администрация

Овидиополь : Додаткові можливості в отриманні медичної допомоги відкриваються перед членами лікарняної каси. В разі потреби лікування на стаціонарі член такої каси можуть отримати на придбання медикаментів суму в три рази більшу, ніж та, що є у них на рахунку. Більш детально про лікарняну касу, що була організована у нас в районі в 2004 році, нам розповіла голова правління Овідіопольської лікарняної каси Марина Валентинівна Олейнікова.

- Марина Миколаївна, розкажіть, будь-ласка, що представляє собою лікарняна каса?

- Лікарняні каси - це громадські організації, що створюються згідно положення Указу Президента "Про концепцію розвитку охорони здоров’я населення України" (від 07.12.2000 р.), наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09.07.2003 №315 "Про функціонування лікарняних кас". Основним завданням лікарняних кас є покращення медичного обслуговування населення.

- Як працює лікарняна каса і як можна до неї вступити?

- Для вступу до громадського об’єднання Овідіопольська лікарняна каса необхідно, перш за все, написати заяву про вступ, а також у встановленому порядку кожного місяця робити членські внески, і таким чином, накопичувати гроші на лікування на своєму рахунку. Мінімальна сума місячного внеску становить 15 грн. Погодьтеся, що це не велика сума, в порівняні із тим, що в разі потреби в лікуванні член каси отримує суму у три рази більшу, аніж є у нього на рахунку.

- Погоджуюсь із Вами, Марино Миколаївна, адже, на жаль, так буває, що для лікування відразу потрібна досить таки «кругленька» сума коштів. І в таких випадках, лікарняна каса, я думаю, стане рятівною соломинкою.

- Так, такою рятівною соломинкою, як Ви кажете, лікарняні каси вже стали для тисяч мешканців нашої області. Такі каси вже успішно працюють в 17-ти районах області, в містах Одесі, Іллічівську та Ізмаїлі. На липень 2005 року лікарняні каси об’єднували більше 45 тисяч громадян. В області створена ціла мережа у складі 31 лікарняної каси. Перша лікарняна каса в наш час була зареєстрована 23 грудня 1998 року. За наступні чотири роки в області було створено 5 кас, а за останні два роки – 26 лікарняних кас. Таким чином, кількість лікарняних кас зросла більше, ніж у 5 разів.

- Можна сказати, збільшення кількості діючих кас говорить про підвищення довіри людей до такої форми медичної допомоги?

-Так, Ви праві. Адже, члени лікарняних кас отримують додаткові можливості в отриманні медичної допомоги. Люди забезпечуються медикаментами та засобами медичного призначення при наданні поліклінічної допомоги, при лікуванні в умовах стаціонару та для проведення діагностичних досліджень.

- Про яку саме медичну допомогу йде мова в нашій, овідіопольській, касі?

- На даний момент ми реалізуємо декілька програм медичної допомоги.
Це «Стаціонар», «Денний стаціонар», «Стаціонар вдома» та «Мати й дитина». Про те, як конкретно працює лікарняна каса, я розкажу на прикладі програми «Стаціонар». В разі потреби в стаціонарному лікуванні в Овідіопольській ЦРБ, громадянин звертається до нашої каси. Працівник каси звертається до лікаря, що проводить лікування, отримує перелік медикаментів, медичних засобів, необхідних для лікування пацієнта. Після отримання такого припису лікарняна каса гарантує на протязі доби придбати медикаменти по оптовій ціні (що теж дуже важливо!) й надати їх пацієнту. Як вже було сказано, медикаменти й медичні засоби можуть бути придбані на суму втричі більшу від тієї, що є на рахунку у громадянина. Одне тільки «але», це те, що громадянин може скористатись лікарняною касою, тільки після трьох місяців перебування в ній. Адже сума в 45 грн (тобто по 15 грн на місяць) є дуже маленькою.

- А що собою являють інші програми?

- Інші програми діють за таким же принципом. Програма «Денний стаціонар» розрахована для людей, що лікуються у нас в Овідіополі на стаціонарі вдень, програма «Стаціонар вдома» розрахована на лікування в домашніх умовах тяжко хворих пацієнтів, транспортування яких до лікарні не можливе. Програмою «Мати й дитина» можуть скористатися члени лікарняної каси, у яких потребують лікування дітей віком до 14 років або ж ті члени, діти, яких навчаються на денному відділені у вузах.

- А як, щодо допомоги при необхідності діагностики чи лікування обласній лікарні? Адже, іноді людям необхідно скористатись саме такою допомогою.

- На жаль, ми поки що не можемо надавати допомогу в діагностиці та при поліклінічному лікуванні, як у нас, так і в обласних чи міських медичних закладах. Це пов’язано із тим, що наша лікарняна каса ще немає відповідних ресурсів. Адже, у нас на цей момент зареєструвалося біля 90 членів, а цього поки що замало для роботи на обласному рівні.

Відділ інформації.
/

/
Связные ссылки
· Больше про Овидиопольская районная государственная администрация
· Новость от Bless


Самая читаемая статья: Овидиопольская районная государственная администрация:
Инвестиционный портрет Овидиопольского района/

опции

 Напечатать текущую страницу  Напечатать текущую страницу

 Отправить статью другу  Отправить статью другу/

       


Информация представленная на сайте является интеллектуальной собственностью ПО "АИСТ" и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе, которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,запрещается без предварительного письменного согласия со стороны ПО «АИСТ».
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на "Официальный информационный портал овидиопольского района"
Открытие страницы: 0.039 секунды