| Главная | Бизнес |
НОВОЕ.. РАДИО Овидиополь-ИНФОРМ (тестовый режим (winamp))
/

Навигация
архив
гороскоп
Вход
Работа
обратная связь
Овидиополь
Объявления
поиск
сообщения
форум


/

Рассылка
Ваш E-mail:

Тип подписки:

Формат подписки:



/

Мудрость
Нет содержания для данного блока.


/

Реклама
Логин

Пароль

Регистрация


/

/
Здравоохранение: Овидиополь : Нарада з питань бюджетного забезпечення медичних установ
Опубликовано 13/04/2007 от Bless
Овидиопольская районная государственная администрация

Овидиополь : При голові райдержадміністрації пройшла нарада з питань бюджетного забезпечення медичних установ населених пунктів району. В засіданні взяли участь голова районної ради В.В. Левчук, голова постійної комісії районної ради з питань бюджету та фінансів Ю.І. Розлуцька, головний лікар району В.Д. Літвінчук.


Обговорення проблем медичних установ та шляхів їх вирішення проходило по кожній раді окремо: голови сільських та селищних рад, працівники бухгалтерій їхніх рад та медичні працівники мали змогу порадитись, щодо вирішення проблем сільських, селищних ФАПів та амбулаторій.

Як було відмічено Володимиром Давидовичем Літвинчуком, до якого ми звернулись по коментарі щодо питань піднятих на нараді, проблеми обговорювались як поточні, так і більш ґрунтовні, що потребують значних капіталовкладень та зусиль. За словами головлікаря, проблеми охорони здоров’я сільського населення мають комплексний та багатогранний характер. Починаючи приблизно з 1992 року і протягом п’яти наступних років охорона здоров’я фінансувалась за залишковим принципом. В 2002 році, коли фінансування збульшилося майже на третину, і сільська медицина тільки-но почала "спинатися на ноги", як її різко "підкосила" передача медустанов на баланс сільских та селищних рад. Таким чиномом, ФАПи та амбулаторії втратили можливість фінансування з райбюджету, залишившись "тягарем" і без того, часто, дотаційних сільських рад.

За словами Володимира Давидовича, величезною проблемою для галузі охорони здоров’я є відтік кадрів:

- Ця проблема є дуже болючою і потребує негайного вирішення: зараз кадрами укомплектовано лише 87 відсотків посад медиків в районі. Тенденція скорочення бажаючих працювати в галузі охорони здоров’я катастрофічно зростає. Кадри не оновлюються - молодь не хоче йти працювати на село, та й взагалі в медицину: невисока заробітна платня, відсутність нормальних умов роботи та житла лякають медпрацівників.

В подальшій розмові Володимир Давидович зазначив, що в останні декілька років з’явилась надія на відродження системи охорони здоров’я в районі. Так, лише за минулий 2006 рік витрати на районну медицину у порівнянні з 2005 роком зросли на 1 млн 373, 9 тисяч, склавши 7 млн 586 тисяч. За рахунок районного бюджету капітально відремонтовано і реконструйовано установи охорони здоров’я на суму 3 млн 13,8 тисячі гривень. Серйозні плани й на цей рік:

- Райдержадміністрацією вже зараз розроблено проект по розвитку охорони здоров’я сільської місцевості в руслі загального напряму відродження сіл "німецької балки". Це зумовлено тим, що саме медустанови "німецької балки" в найгіршому стані, за винятком, правда, Доброолександрівського ФАПу.
Судіть самі, в Новоградківці підстанція швидкої допомоги розташована в приміщенні, якому вже біля ста років, а приміщення Йосипівської амбулаторії не підлягає ремонту через недоліки, що були допущені при проектуванні (будівництві). Можна спостерігати також проблеми «застарілого» обладнання, більшість з якого було оновлено ще в 70-ті роки минулого століття, недоукомплектованності транспортом.

Враховуючи стан медустанов району, було прийнято рішення про побудову нових лікарняних двоповерхових комплексів: приміщення медустанови - І поверх та житло для медиків - ІІ поверх. «Це дозволить, - говорить Володимир Давидович, залучити молодих спеціалістів та підтримати тих, хто вже працює, а також підвищити якість медичного обслуговування».

В ФАПах та амбулаторіях будуть функціонувати аптечні кіоски, фізкабінети, а в амбулаторіях, додатково, ще й "денні стаціонари" на 6-8 койкомісць, лабораторії, та стоматологічні кабінети. Всі приміщення будуть укомплектовані сучасним обладнанням.

На даному етапі проходять проектні роботи по будівництву нових медустанов в Мар’янівці, Йосипівці. В Петродолині планується реорганізація ФАПу в амбулаторію та перенесення підстанції швидкої допомоги з Новоградківки. Для розташування цієї медустанови буде реконструйовано недобудований "Торгівельний центр", що розташований в центрі Петродолини. Після перенесення підстанції швидкої допомоги із Новоградківки, на місці старої Новоградківської амбулаторії буде збудовано нове приміщення. Але це більш віддалена перспектива - близько півтора - два роки. А ось будівництво Мар’янівського ФАПу розпочнеться уже в найближчі місяці і завершиться, за попереднім розрахунком, до кінця року. Найближчим часом буде проведено капітальний ремонт фельдшерського пункту в селі Ленінталь.

Одним словом, задачі поставлені серйозні, й планка піднята високо - адже "Всі ці приміщення повинні відповідати сучасним стандартам: найкраще обладнання, надійні системи тепло та водозабезпечення, комфорті умови для медперсоналу та пацієнтів - ось головні пріорітети розвитку мед установ!!", - зазначила на нараді з медпрацівниками Наталія Анатоліївна Чегодар, говорячи про перспективу нового будівництва в "німецькій балці".

Як показує аналіз матеріально-технічного стану сільських амбулаторій. ФАПів – дуже багато залежить від позиції, яку займає також сільська рада. Тому що невеликі вкладення, наприклад, придбання сухожарочних шаф, апаратів УВЧ, кардіографів, томографів, меблів, тобто, того, що коштує не більше 5 тисяч гривень, мають змогу профінансувати саме з сільського бюджету або залучених коштів. Для цього потрібне лише бажання та організаторські здібності сільських, селищних голів. Капітальні ремонти та придбання медичного транспорту – це вже прерогатива районного бюджету. Саме для цього й проводилась нарада. ЇЇ результати дадуть змогу внести зміни до бюджету з метою покращення матеріально – технічного стану сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів.

Відділ інформації




/

/
Связные ссылки
· Больше про Овидиопольская районная государственная администрация
· Новость от Bless


Самая читаемая статья: Овидиопольская районная государственная администрация:
Инвестиционный портрет Овидиопольского района



/

опции

 Напечатать текущую страницу  Напечатать текущую страницу

 Отправить статью другу  Отправить статью другу



/

       


Информация представленная на сайте является интеллектуальной собственностью ПО "АИСТ" и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе, которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,запрещается без предварительного письменного согласия со стороны ПО «АИСТ».
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на "Официальный информационный портал овидиопольского района"
Открытие страницы: 0.033 секунды