Бібліотекарі радяться, звітують, планують
Дата: 19/02/2008
Тема: Информслужба


В центральній бібліотеці Овідіопольського району відбувся семінар-нарада завідуючих бібліотек-філій та працівників районної дитячої та центральної бібліотек, в результаті чого було підведено підсумки роботи бібліотек - філій Овідіопольської центральної бібліотечної системи за 2007 рік та проаналізовано плани їх роботи на 2008 рік.


Директор ЦБС Хроменкова В.М. в своєму виступі звернула увагу на покращення матеріально-технічної бази бібліотек. Так, в бібліотеки-філії району було придбане бібліотечне устаткування: столи, стелажі, книжкові шафи, стільці, ПЕОМ, копіювальну техніку, побутову техніку та інше, що значно поліпшило роботу в обслуговуванні читачів.

Проведено також роботу щодо покращення стану приміщень бібліотечних установ. В ЦРБ замінено старі вікна на нові енергозберігаючі та встановлено металеві грати.

В районній дитячій бібліотеці здійснено оздоблювальні роботи та замінена система опалення. Також виконані проектні роботи по реконструкції системи газопостачання топкової в районній дитячій бібліотеці та в ЦРБ.

В Калаглійській сільській бібліотеці-філії замінено вікна на енергозберігаючі, в Миколаївській бібліотеці-філії проведено капітальний ремонт системи опалювання.

Розпочато капітальний ремонт в Петродолинській бібліотеці-філії.

Фінансування проводилося з коштів районного бюджету.

Головою селищної ради Валентиною Михайлівною Гоменюк було зазначено, що "приділяється увага бібліотекам і з боку місцевих рад. Наприклад, за рахунок Новодолинської сільської ради здійснено ремонт приміщення сільської бібліотеки-філії, придбано бібліотечне обладнання, майно. Відчувається турбота голови сільської ради Параманчук М.В.».

Також проведено поточний ремонт в Барабойській та Санжійській сільських бібліотеках-філіях.

Книжкові фонди бібліотек в минулому році недостатньо комплектувалися централізовано з «Одесакниги». Для покращення укомплектованості бібліотечних фондів ЦБС з районного бюджету були виділені кошти на придбання нових книжок навчальної тематики (видавництво «Кондор» м. Київ).

З року в рік збільшуються кошти й на передплату періодичних видань, книжкові фонди бібліотек поповнюються і за рахунок спеціального фонду ЦБС, дарунків читачів.

З метою покращення умов збереження книжкових фондів, в 2008 році планується продовження забезпечення бібліотек-філій засобами захисту.

В 2007 році популяризаторська та інформаційна робота бібліотек-філій активізувалась за напрямками: правова освіта населення, сприяння соціологізації молоді (профорієнтація), на допомогу шкільній програмі, змістовне дозвілля, здоровий спосіб життя, громадське виховання, художнньо-естетичне виховання, екологічне, бібліотека проти самотності. Постійна робота проводилась бібліотеками по зібранню та розповсюдженню інформації та літератури краєзнавчої тематики. Популяризація літератури здійснювалась бібліотеками за темами та згідно календарних і пам’ятних дат.

«2007 рік був роком української книги. З метою збереження духовного та культурного надбання українського народу, створення умов зберігання і популяризації української книги, бібліотеки району активно проводили просвітницькі заходи, серед яких - День Соборності України, трагічні події Голодомору 1932-1933 рр., відзначення 70-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938рр.

Ці дати залишаються провідними для бібліотекарів і в 2008 році. Працівниками бібліотек району вже проведено перші заходи по відзначенню 90- ї річниці героїчного подвигу студентів під Крутами », - зазначила методист ЦБС Козяр О.Ф.

«Овідіополь – ІНФОРМ»Это статья Официальный информационный портал Овидиопольского района.
http://www.ovidiopol.net

URL этой статьи:
http://www.ovidiopol.net/csaist.php?name=News&file=article&sid=1103