Своєчасна сплата страхових внесків – своєчасна виплата пенсій
Дата: 22/09/2009
Тема: Информслужба


Головним завданням діяльності управління Пенсійного фонду України в Овідіопольському районі за дев’ять місяців поточного року є забезпечення виконання плану доходів, що дозволить своєчасно та в повному обсязі виплатити пенсії пенсіонерам.


З усіх джерел фінансування надійшло 75 456,0 тис.грн., що на 5 300,0 тис.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Понад план надійшло 3  191 тис.грн..

Сьогодні управління працює над збільшенням надходжень страхових внесків та уникненням втрат коштів внаслідок несплати страхових внесків підприємствами-боржниками.

Управління ПФУ в Овідіопольському районі забезпечує збір страхових внесків від нарахованого фонду оплати праці на рівні більше 100%. Тому основним джерелом збільшення надходжень є легалізація заробітної плати.

Вирішення питання легалізації заробітної плати потребує часу та усвідомлення як роботодавцями, так і найманими працівниками того, що виплата заробітної плати „в конвертах” не приносить вигоду нікому. За рахунок легалізації заробітної плати була б можливість збільшення розміру пенсій, а ті громадяни, які отримують заробітну плату „в конвертах”, могли б розраховувати на достойну пенсію в майбутньому. На сьогоднішній день представники „малого бізнесу” переважно вказують у звітності до ПФУ мінімальну заробітну плату на найманих працівників, але є випадки, коли великі підприємства мінімізують свої виплати на оплату праці і зменшують сплату страхових внесків. У порівнянні з середньою заробітною платою по району 1444 грн. більшість підприємств нараховує заробітну плату в розмірі 630-700 грн. за яку, як відомо поважаючий себе робітних працювати не буде. Також треба відмітити і фермерські господарства, які взагалі не реєструють більшість найманих (сезонних) робітників. За таких обставин ці робітники взагалі не підпадають під дію Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і той період, який був відпрацьований, не зарахується до стажу, що приведе до небажаних наслідків при виході даних робітників на пенсію.

Тому управління Пенсійного фонду в рамках своїх повноважень постійно інформує органи виконавчої влади, державні інспекції праці, правоохоронні органи про страхувальників, які виплачують заробітну плату в мінімальних розмірах для вжиття відповідних заходів впливу на них. Щосереди в райдержадміністрації проводиться засідання комісії з питання заборгованості по заробітній платі, на яку запрошуються керівники підприємств-боржників. Також важлива роль відводиться і засобам масової інформації, адже саме вони оперативно доносять корисну інформацію до читачів та слухачів. Насправді, питання легалізації заробітної плати можливо буде вирішити тоді, коли самі громадяни усвідомлять ті неприємні наслідки і будуть захищати свої права належним чином, а не мовчати, отримуючи заробітну плату „в конвертах”.

Нажаль не всі  керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов’язків зі сплати внесків за найманих працівників не лише позбавляє останніх частини пенсії, а й не додає кошти, які могли б бути направлені на підвищення пенсій нинішнім пенсіонерам.

Також для погашення боргів УПФУ в Овідіопольському районі активно співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, з громадськими організаціями, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу в трудових колективах.

Заступник начальника управління –
начальник відділу обліку надходження платежів
УПФУ в Овідіопольському районі
Фіцер М.В.   Это статья Официальный информационный портал Овидиопольского района.
http://www.ovidiopol.net

URL этой статьи:
http://www.ovidiopol.net/csaist.php?name=News&file=article&sid=1483