Про перерахунок пенсії
Дата: 23/04/2010
Тема:


З 1 жовтня 2008 року збільшилась величина оцінки вартості одного року страхового стажу до 1,35% (раніше один рік страхового стажу дорівнював 1%). Пенсії, обчислені із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, а саме: за 2002 р. – 306,45 грн.; за 2003 р. – 372,72 грн.; за 2004 р.- 524,14 грн.; за 2005 р. – 735,57 грн., з 1 січня 2008 року перераховані із застосуванням середньої заробітної плати 928,81 грн.


Перерахунки пенсій з урахуванням зазначених змін провадилися за матеріалами пенсійних справ кожного пенсіонера.

Згідно п.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо пенсіонери після призначення пенсії продовжували працювати, за їхньою заявою провадиться перерахунок пенсії з урахуванням  не менш ніж 24 місяців страхового стажу після  її призначення (попереднього перерахунку). При цьому на бажання пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати, з якої було обчислено пенсі, або за будь-які 60 календарних місяців страхового  стажу поспіль до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв та за  весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Отже, пенсіонери, які після призначення пенсії продовжували працювати, можуть подати документи лише про стаж роботи або документи  про стаж і заробітну плату. Якщо  подаються документи лише про страховий стаж, перерахунок пенсії провадився через перерахунок коефіцієнта  страхового стажу. Якщо особа подає документи про стаж та заробіток, крім перерахунку коефіцієнта страхового стажу, провадиться  перерахунок заробітку, який визначається  множенням середньої зарплати працівників, зайнятих  у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, на індивідуальний коефіцієнт заробітку, який визначався, в тому числі, з урахуванням заробітку, одержаного після призначення пенсії.

Під час перерахунку пенсії у зв’язку з додаванням страхового  стажу та врахуванням заробітку після її призначення в деяких випадках  відбувалось збільшення заробітної  плати, з якої обчислювалась пенсія, відповідно розмір пенсії підвищувався, але при цьому знижувався індивідуальний коефіцієнт заробітку.

Слід зазначити, що  звертаючись до органів  Пенсійного фонду, пенсіонер самостійно вирішує, який варіант проведення перерахунку пенсії обирати: лише з  урахуванням страхового стажу або водночас з урахуванням і стажу і заробітної плати після призначення пенсії.

У разі якщо  застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два  роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Згідно із ст.45 Закону перерахунок пенсії проводиться в такі  строки: у разі  виникнення права на підвищення пенсії – з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано  ним до 15 числа  включно і з  1 числа наступного місяця, якщо заяву  з усіма необхідними документами  подано ним  після 15 числа.

Коропатницька О.С.,
Заступник начальника управління -
начальник відділу з призначення пенсій
управління ПФУ в Овідіопольському районі.Это статья Официальный информационный портал Овидиопольского района.
http://www.ovidiopol.net

URL этой статьи:
http://www.ovidiopol.net/csaist.php?name=News&file=article&sid=1521