Про підвищення до пенсії дітям війни
Дата: 06/05/2010
Тема:


На теперішній час дуже актуальне питання щодо підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком дітям війни. Ніні розмір мінімальної пенсії за віком визначається єдиним законодавчим актом, а саме: ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,


в розмірі  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Ця норма застосовується тільки для  визначення розмірів, призначених згідно із цим Законом, і для  розрахунку підвищення до пенсії дітям війни застосовуватись  не може.

Ухвала Конституційного Суду України від 22.05.2009 року № 27-у/2009 щодо непоширення мінімального розміру пенсії за віком, установленого ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування”  на правовідносини, що  виникають  на підставі інших законів, крім цього Закону, дає підстави  стверджувати про наявність правової колізії щодо виплати підвищення до пенсії дітям війни та вказують на неможливість  використання розміру мінімальної пенсії за віком як розрахункової величини, на основі чого у певних відсотках передбачена ця виплата.

Отже, Кабінет Міністрів України забезпечує виплату підвищення до пенсії дітям війни в межах видатків, затверджених Верховною Радою України під час щорічного ухвалення Державного бюджету України.

У 2009 році дітям війни виплачується підвищення до пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, тобто в розмірі 49.80 грн.

Ураховуючи викладене, в разі  ухвалення Верховною Радою України рішень щодо  законодавчого врегулювання цього  питання  та збільшення видатків  на зазначену мету Кабінет Міністрів України обов’язково  гарантуватиме виплату підвищення до пенсії в розмірах, установлених законодавством.

О.С.Коропатницька,
заст.начальника управління ПФУ
в Овідіопольському районі - начальник
відділу з призначення пенсій.
 Это статья Официальный информационный портал Овидиопольского района.
http://www.ovidiopol.net

URL этой статьи:
http://www.ovidiopol.net/csaist.php?name=News&file=article&sid=1524